Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wyświetlaniem ilości gazu w zbiorniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z wyświetlaniem ilości gazu w zbiorniku

    Witam.
    Czy Trójmieście jest sprawdzony punkt naprawy turbosprężarek?
    Potrzebuję zregenerować turbinę od silnika Caterpillar C9. Padło łożyskowanie i uszczelnienia w turbinie. Może ktoś polecić sprawdzony zakład, który podejmie się naprawy [najlepiej nw Gdyni lub okolicach]. Turbosprężarka bez zmiennej geometrii.
    Pozdrawiam

  • #2
    Problem z wyświetlaniem ilości gazu w zbiorniku

    Witam Serdecznie! Jestem nowym użytkownikiem Skody Octavii Silnik 1.6 SOHC z fabryczną sekwencją TARTARINI. I otóż mam problem z centralką lpg przy desce rozdzielczej. Początkowo na zakrętach ilość diod wyświetlających odpowiedzialnych za wskazywanie ilości gazu w zbiorniku się wachała (ale potem wracała do stanu jaki jest realnie) lecz 2 dni temu całkiem przestało działać - świeci się tylko czerwona dioda. Dla pewności zatankowałem pełny zbiornik LPG ale nic to nie zmieniło. Proszę o sensowne sugestie i odpowiedzi
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      te kontrolki to raczej dekoracja... ja miałem na odwrót: po paru dniach przy STAGu zacięła się wskazywała mi 100% napełnienia, nawet wtedy kiedy zbiornik był pusty. pokazywała tylko, kiedy jade na Pb (czerwona lampka) a kiedy na LPG (zielona) a kiedy się silnik nagrzewa (zielona migająca). ociepliło się, znów wskaźnik poziomu gazu zaczał działać. a ja w tym czasie zdążyłem się się nauczyć orientować w ilości gazu w butli po liczbie przejechanych km.
      wymiana powinna być prosta. mi zaproponowali zrobienie od ręki, na poczekaniu (w warsztaie gdzie robiłem instalkę), ale zanim się zebrałem i pojechałem znów sama zaczęła działać :-)
      Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

      Komentarz


      • #4
        Waśka, ja tak samo mierzę kilometrami. Ogólnie rzecz biorąc mam to głęboko w duszy ale lubię jak wszystko działa jak należy U mnie jak się nagrzewa silnik to świeci się pomarańczowa a zielona dolna miga. Czerwona się zapala na diodach położonych na górze centralki w rzędzie zielonych pokazujących stan. To co trzeba według Was wymienić albo co z czym zrobić aby działało tak jak powinno? :wink:

        Komentarz


        • #5
          BlacK_RM, jeśli auto nie jest na gwarancji, to jedź do dobrego serwisu LPG, który ogarnia instalacje Tartarini, przedstaw problem i powinni to zrobić za jakieś grosze. Może masz kłopot z pływakiem w butli. Jeśli masz gwarancję, to wal prosto do ASO, choć jak znam życie, to będą się zachowywali jak śpiący dinozaur, któremu przeszkadza mucha koło ucha.
          Artur

          Komentarz


          • #6
            r2r, Skoda jest z 2003 roku więc raczej nie . Rozmawiałem z kilkoma osobami które również doradzały mi warsztat ale wolałem jeszcze spytać tutaj :wink:

            Komentarz


            • #7
              BlacK_RM, to uderzaj do jakiegoś kumatego gazownika. Koszty znikome :wink:
              Artur

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X